Serwery i macierze RAID

Utrata danych dotyka nie tylko użytkowników wykorzystujących komputery do celów prywatnych, przechowujących na dyskach głównie zdjęcia i inne dane mające wartość pamiątkową, ale także firmy i instytucje świadome wartości danych i konsekwencji ich utraty, przechowujących ważne informacje w wydawałoby się gwarantujących poczucie bezpieczeństwa macierzach dyskowych.

Macierze RAID, te doskonałe systemy przetwarzania danych, również narażone są na niebezpieczeństwo awarii sprzętowej, nie mówiąc już o pomyłce człowieka.

Najczęściej spotykanymi systemami RAID, z których odzyskujemy dane są:

     RAID 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 1+0, 0+1

    macierze sprzętowe

    macierze systemowe

Prace z macierzami RAID kończą się zwykle odzyskaniem danych lub przywróceniem ustawień sprzed awarii, tak by nie było konieczności jej ponownego konfigurowania.

Odzyskiwanie danych w MEGA to:

     najwyższa jakość usług – w naszej pracy stawiamy na satysfakcję i zadowolenie naszych klientów. Dokładamy wszelkich starań, by proces przywracania dostępu do danych zakończył się powodzeniem, a przez cały czas realizacji usługi pozostajemy z Państwem w stałym kontakcie, informując o przełomowych momentach w pracach nad nośnikiem. Do Państwa dyspozycji oddaliśmy także panel klienta – narzędzie umożliwiające zapoznanie się ze statusem prac online.

     poufność i bezpieczeństwo danych – wartości te stanowią jeden z priorytetów w polityce naszej firmy. Współpraca z naszą firmą chroniona jest tajemnicą handlową, a dane zapisane na powierzonych przez Państwa dyskach podlegają najwyższym rygorom prawa, w szczególności ustawy o ochronie danych osobowych. Dostęp do danych mają tylko wybrani pracownicy, a odzyskane informacje przechowujemy w bezpiecznych warunkach, na odłączonych od sieci publicznej serwerach.

     wysoka skuteczność – naszą firmę budują najwyższej klasy specjaliści z zakresu data recovery, ludzie z pasją, nieustannie podnoszący swoje kwalifikacje. Nastawienie skierowane na efekt prac, a nie wyłącznie wartość materialną, który za sobą niesie determinuje nasze działania i pozwala traktować każdy przypadek utraty danych jako nowe wyzwanie, składające się z wielu niewiadomych zadanie do rozwiązania.