Karty FLASH i Pendrive

Wobec niezwykle szybkiego rozwoju technologicznego trudno się dziwić, iż aparaty analogowe wyparte zostały przez popularne wygodniejsze w obsłudze cyfrówki. Karty pamięci umieszczane w aparatach cechują się coraz większą pojemnością, potrafią pomieścić w swych zasobach niezliczone ilości zdjęć. Niezapomniane wrażenia z wakacji, wyprawa życia w nieznane, uroczystość rodzinna, ślub, pierwszy krok dziecka, wyniki badań czy dokumentacja techniczna, której nie będzie już można powtórzyć – wszystko to ulotne jak chwila utrwalane bywa na elektronicznej płytce, która w najmniej odpowiednim momencie odmawia posłuszeństwa.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom oferujemy odzyskiwanie danych w wszelkiego typu pamięci flash, pochodzących od wszystkich producentów, w szczególności z kart Compact Flash, MemoryStick, Multimedia, SecureDigital.

Do najczęstszych przyczyn utraty zdjęć zaliczyć należy:

     wykasowanie danych

    sformatowanie nośnika

    przypadkowe usunięcie

    awarie zasilania

    nieprawidłowe połączenie aparatu z komputerem

W pracach w kartami flash spotykamy się zazwyczaj z dwoma typami uszkodzeń:

     uszkodzenia logiczne – wynikające z zaburzenia logicznej struktury danych na nośniku

     uszkodzenia elektroniczne – związane z uszkodzeniem ścieżek wewnątrz karty, powodujące zwykle konieczność odseparowania jednej z kości od całości karty i wyczytania danych bezpośrednio z niej

PENDRIVE

Te małe, wygodne w użyciu nośniki danych są coraz powszechniejszą formą przechowywania elektronicznych informacji. Niewielka kość potrafi zgromadzić w swych zasobach nawet kilkadziesiąt GB danych.

Należy jednak wiedzieć, iż pendrive to dosyć zawodna forma magazynowania danych, podatna na uszkodzenia elektroniczne oraz fizyczne wynikające z niewłaściwego zabezpieczenia w trakcie transportu i eksploatacji.

Utrata danych zapisanych uprzednio na nośniku typu pendrive wynika najczęściej z uszkodzenia:

logicznego – przejawiającego utratą spójności logicznej danych zapisanych na nośniku i np. brakiem możliwości uzyskania dostępu do pliku

fizycznego w postaci awarii elektroniki wewnątrz nośnika

Należy mieć świadomość, iż wszelkie samodzielne, nieumiejętne próby odzyskiwania danych kończą się zwykle pogorszeniem sytuacji, co utrudnia, a niejednokrotnie wręcz uniemożliwia przywrócenie dostępu do danych podmiotom trudniącym się tym zawodowo.