Dyski twarde

Awarie elektronicznych nośników informacji dotykają wszystkie grupy ich użytkowników, od osób fizycznych zapisujących w zasobach dyskowych prywatne dane, najczęściej o charakterze sentymentalnym, po gigantyczne organizacje, przechowujące na dyskach informacje, których utrata może oznaczać osłabienie ich pozycji na rynku, a nawet wręcz doprowadzić do upadku.

Nie ma uniwersalnej metody zabezpieczenia się przed utratą danych. Mimo coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań służących do archiwizowania danych sprzęt bywa zawodny, a ludzie popełniają błędy. W takich przypadkach jedynym rozwiązaniem bywa często profesjonalne odzyskiwanie danych.

Oferowane przez MEGA usługi przywracania dostępu do danych cechują się profesjonalizmem, skutecznością oraz doświadczeniem.

Odzyskujemy dane ze wszystkich typów dysków twardych, jak:

      dyski 3,5″ pracujące najczęściej w komputerach

   dyski 2,5″ montowane zwykle w laptopach, kamerach i innych urządzeniach multimedialnych

    dyski 1,8 spotykane w laptopach nowszej generacji o interfejsie ATA, SATA, SCSI, SAS

Przywracamy dostęp do danych po wszystkich typach uszkodzeń nośników:

     logicznych – gdy dochodzi do zaburzenia logicznej spójności danych

     elektronicznych – w przypadku uszkodzenia zewnętrznej elektroniki dysku

     mechanicznych – gdy uszkodzone są podzespoły wewnątrz nośnika

Na skuteczność naszego działania wpływ ma kilka istotnych czynników, m.in:

      doświadczenie i pasja – nasz zespół stanowi kadra doskonale wykształconych, sprawdzonych w działaniu specjalistów, zaangażowanych w wykonywaną pracę, którzy poświęcili wiele lat na prowadzenie prac badawczych nad dyskami, dla których każdy przypadek uszkodzenia nośnika to nowe wyzwanie oraz możliwość pogłębienia wiedzy.

   technologia i badania – pracujemy w oparciu o najnowsze światowe osiągnięcia i gotowe rozwiązania technologiczne umożliwiające odzyskiwanie danych w przypadkach pozornie beznadziejnych. Prowadzimy także we własnym zakresie badania umożliwiające tworzenie urządzeń i aplikacji odpowiadających naszym potrzebom, dostosowanych do wymagań konkretnego przypadku.

 

By zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa powierzonym nam nośnikom zaprojektowaliśmy, a następnie zbudowaliśmy jedno z najnowocześniejszych w skali kraju laboratorium, wyposażone w niezbędny sprzęt i urządzenia do pracy z najbardziej skomplikowanymi przypadkami uszkodzeń dysków.

Jego serce stanowią komory bezpyłowe stwarzające warunki pracy zbliżone do tych, w których produkowane są nośniki, zapewniające powietrze o najwyższej klasie czystości, umożliwiające pracę na nośnikach uszkodzonych mechanicznie, wymagających otwarcia, bez obawy o dalsze uszkodzenia.

dyski i części zamienne – posiadamy niezwykle bogate zasoby dysków twardych, których podzespoły wykorzystujemy w procesie przywracania dostępu do danych. Zgromadzenie w naszych magazynach tak imponującej kolekcji donorów pozwala na natychmiastowe przystępowanie do realizacji usługi bez konieczności czasochłonnego poszukiwania dawców części zamiennych, rozproszonych niejednokrotnie po całym świecie.